Jana Rathausová

Cítím větší radost a lehkost v životě, že jsem na správné cestě, a těší mě obohacení, které mi škola přináší. Velkou hodnotou jsou pro mě přátelství, která během studia přišla, která se prohlubují, vzájemně se doplňujeme a obohacujeme. 

Ani jsem neměla žádná velká očekávání. Těšila jsem se, co nového přijde. A během prvního roku studia toho přišlo mnoho nového, inspirujícího a krásného.

Při mém pracovním a soukromém vytížení pro mě bylo každodenní vaření jídel něčím absolutně nemyslitelným. Nepoznávám sama sebe, když vařím jídla na den s radostí, chutí, užívám si to, netrávím v kuchyni dlouhé hodiny a těším se z vynikajících jídel, které si zamiloval také můj manžel. Jídlo si také užívám, vnímám, co jím, a mám více energie.

Po přednášce paní profesorky Strunecké jsem se podívala na kosmetiku a drogérii doma. Postupně ji měním, a jsem překvapená, jaký vliv to na mé tělo má. Také jsem vyčistila byt od nepotřebných věcí a lépe se nám doma dýchá a bydlí. No a nutné zmínit to, že jsem pochopila, co znamená "žít zdravě". Není to žádná fráze, ovšem něco daleko hlubšího a důležitějšího.

Cítím pokoru, život "tady a teď" a to, že práce na sobě samé je krásná a smysluplná. Jana = šťastná žena, která má radost ze života.

Prvotně jsem byla na semináři pro veřejnost "Čínská dietetika pro 21.století" s Míšou Šimkovou, který mi doporučila známá, a tady to vše začalo. Byla jsem nadšená Míšou, lidmi, místem, atmosférou, filozofií školy a vše mě tak vtáhlo, že jsem šla na další seminář pro veřejnost, pak další a další... Povídala jsem si se studenty a věděla, že toto je má cesta.

Rozhodující pro mě bylo to, že mi škola netlačí do hlavy jedno přesvědčení, dogma, žádný fanatismus, neodpírají mi mé oblíbené víno a je čistě na mě, jak se rozhodnu s informací naložit. V neposlední řadě byl rozhodující fakt, že zde mluví lékaři a odborníci, kteří mají letitou zkušenost, praxi a žijí tím, co přednáší.