Proč sázíme na jednoduchost

Autor: Eva Leňová

Život je jednoduchý: narodíme se, prožijeme svůj příběh a na konci umíráme. Záleží ovšem na tom, jak jej prožijeme. Většinou si přejeme, aby náš život měl nějaký smysl a aby po nás něco dobrého zůstalo. Snažíme se učit ze svých úspěchů i chyb, z každého rozhodnutí. Nic z toho však není jednoduché. Často není vůbec jednoduché se rozhodnout a následně není nijak jednoduché začít podle svého rozhodnutí jednat a žít.Jak tedy z toho ven? A jak souvisí jednoduchost s jídlem?


JEDNODUCHOST INFORMACÍ

Uvažujete o změně životního stylu, stravování? Chcete se uzdravit nebo si zdraví udržet až do vysokého věku? Začali jste se rozhlížet po metodě, návodu nebo způsobu, kterým byste se do toho mohli pustit? Potřebujete se rozhodnout? My vám to zjednodušíme. Věříme v jednoduchost. Nabízíme přehledné, jednoduché a logické informace o možných cestách, úhlech pohledu a postojích člověka k sobě, svému zdraví i společnosti.

Ne každý potřebuje vědět, kolik kterých chemických látek která potravina obsahuje, počítat kalorie, strachovat se o glykemické indexy. Zkuste se s námi podívat na to, co je časem prověřené, obrátit se o radu k našim předkům. Oni to viděli jednoduše. Na složitosti neměli čas, museli se celkem ohánět. Veškerá moderní snaha o užívání potravin bio, lokálních, sezónních a doma vařených je vlastně jen návratem k jednoduchosti našich předků.


SNADNÁ APLIKACE

Zjistíte-li, který z možných přístupů k jídlu i péči o sebe a ostatní vám vyhovuje nejlépe (nebo si z jednotlivých možností sestavíte vlastní mix "na míru" sobě a své životní situaci), pusťte se do toho. Začněte pomalu, postupně, jednotlivými jednoduchými kroky. Je to způsob, jakým jsme začínali i my a který vám také budeme předkládat, ať už se jedná o kterýkoliv stravovací systém. Nebudeme vás nutit přeorat ze dne na den zcela váš systém nakupování, přípravy jídla a stravování. Člověk si musí zvykat postupně a vše chce svůj čas.

Začněte se nejprve věnovat tomu, co vás nejvíc pálí. Aplikaci uzpůsobte svým reálným podmínkám. A svůj denní režim uzpůsobte tomu, k čemu jste se rozhodli. Zaměstnaný člověk si sice může každý den vařit, ale zřejmě ne v poledne. Prostě si navaříte večer na druhý den. A začněte používat drobné triky, které vám práci usnadní - jako namáčení luštěnin a obilovin nebo vaření většího množství vývaru, který si pak zamrazíte k dalšímu použití později.

PŘIROZENÉ KOMBINACE

Nejjednodušší je dělat věci přirozeně. Jste klasický masožrout a vaší největší pochoutkou je pečená kachna nebo smažený řízek? Nesnažte se stát vegetariánem. Prostě si k té kachně nikdy nezapomeňte dát kysané zelí a naučte se dělat zdravější knedlíky. Z jahel, pohanky nebo si dejte polentu. A po jídle se jděte projít nebo posekejte trávník. Maso a zelenina se doplňují přirozeně. Stejně přirozeně jsou součástí naší stravy tradičně obiloviny a luštěniny. Není třeba vytvářet složitá jídla plná různých ingrediencí. Podobně to dělali naši předkové, inspirujte se tradičními jídly své země, hlavně jídly z venkova.

Je přirozené - a jednoduché - jíst to, co právě roste. Přirozené kombinace se přímo nabízejí. Chce to jen trošku se porozhlédnout. Něco si přečíst, zajít si o radu k někomu zkušenějšímu, popovídat si s těmi, kdo to dělají podobně.

STŘÍDMOST

Nic se nemá přehánět. A to dokonce ani dobré úmysly. Nemá smysl snažit se otočit o 180 stupňů. Alespoň ne najednou. I v tom je skromnost. Jdeme po malých krůčcích, ale jdeme vytrvale.

Největší bolestí naší doby je přehánění vůbec. Přehánění v prezentaci vlastní úspěšnosti, výkonnosti, dokonalosti, pozitivity, štěstí. Možná bude stačit, když omezíme svou nadspotřebu - peněz, prostoru, pozornosti, důležitosti, lásky i jídla.

Kvalita potravin je pro naše zdraví nesmírně důležitá, nicméně většina civilizačních chorob včetně alergií, genetických poruch a obezity by poměrně rychle zmizela, kdybychom se přestali přejídat. Ukazují to konec konců i nejnovější vědecké výzkumy. Člověku a jeho zdraví by zásadně prospělo, kdyby pravidelně zařazoval krátké, čtyřiadvacetihodinové půsty a snížil příjem potravy o třetinu.

JEDNODUCHOST V MYŠLENÍ

Ano, je to všechno v hlavě. Většina z nás plní svou mysl myriádami starostí a obav, které nám berou prostor a energii, jež bychom mohli využít mnohem lépe. Budeme-li si stále říkat, jak složité je změnit stravování, jak nemožné je přesvědčit rodinu, kolik času promarníme v kuchyni, nejspíš to nikdy nedokážeme. Je třeba o tom přemýšlet jednoduše, logicky, zdravým selským rozumem.

Nebo vlastně tolik nepřemýšlet a více činit. Jíst dobře je jednoduché. Jíme prostě to, co je dobré, kvalitní, zdravé. Žít dobře je jednoduché. Věnujeme se tomu, co nás baví, a nehoníme se za vším, co uvidíme a uslyšíme. I duchovno je jednoduché. Stačí si uvědomit, že jsme součástí většího celku i něčeho, co nás přesahuje. Stačí to respektovat a jednoduše se tomu přizpůsobit. Štěstí je jednoduché. Je to stav mysli. Nepřemýšlejte zbytečně a prostě si to užívejte.