Zdraví začíná v našich ústech... a to doslova

01.09.2017

Autor: MUDr. Michaela Šimková                          

Když jsem hledala, na jaké téma napíšu nějaký chytrý odborný článek, obklopila jsem se nejrůznějšími fakty a studiemi na všelijaká populární témata a chvíli bádala nad tím, do čeho z toho se vrhnu. Pak mě napadla myšlenka: Nic nehledej. Podívej se do své vlastní praxe a začni tím nejjednodušším...tak, aby to všichni pochopili...

A tak začínám tam, kde vstupuje naše tolik diskutovaná, zdravá či nezdravá, strava do nás, do našeho těla. V ústní dutině.

Zdá se to být primitivní a jednoduché - prostě ochutnám, rozžvýkám a spolknu...ale... Co všechno je ještě ve hře? Jací jsou hráči u našich vstupních dveří?

Pojďme si trochu posvítit na začátek procesu našeho trávení a udělat si exkursi do fyziologie.

Pokud si ukousneme něčeho k jídlu, začnou se dít věci. Začneme žvýkat, žvýkací svaly a zuby se činí. Drtíme a rozmělňujeme. Ale sousto je suché. Reflexy nás nenechají na holičkách a začneme produkovat sliny. V ústech máme celkem 3 velké slinné žlázy - podčelistní, podjazykovou a příušní - a dále maličké jazykové žlázky. K čemu jsou dobré? Přidejme nějaká odborná fakta.

Zatímco kráva vyprodukuje denně asi šedesát litrů slin, slinné žlázy člověka na základě reflexu vyprodukují asi 1,5 l slin denně a dalo by se říci, že sliny mají přibližně podobné složení u všech lidí, které však velmi závisí na tom, co konzumujeme.

Důležitou roli hraje pH ve slinách, které odráží také pH našeho vnitřního prostředí. Ideálně by u zdravého člověka mělo být přibližně neutrální.

Čím jsou sliny kyselejší (což je podmíněno velkou spotřebou cukru, moučných produktů, mléčných výrobků, průmyslově zpracovaných potravin, nebo kávy), tím snadněji se:

  • do krve dostávají toxiny
  • poruší rovnováha slinného povlaku na zubech a sliznicích a sklovina se stává méně odolnou
  • v ústech množí nežádoucí bakterie
  • nám povlékne jazyk a může nám být nepříjemně cítit z úst.

Pokud mají sliny neutrální či lehce zásadité pH, tím lépe

- chrání sliznici a zuby a velmi ztěžují průnik škodlivých toxinů (ze stravy, vzduchu atp.) do krve

- podporují samočistící schopnost ústní dutiny.

Hodně velký vliv má např. kyselina listová ze zelené zeleniny, hlavně listové. Ta sama o sobě velmi dobře chrání ústní sliznici před vniknutím nežádoucích toxinů.

Sliny dále obsahují různé ionty a minerály, sloužící k ochraně zubní skloviny a sliznice našich úst. Co je ovšem pro nás zaobírající se stravou důležité, je fakt, že sliny obsahují trávicí enzymy a již v ústech tak začíná velmi důležitá fáze trávení potravy, kterou není radno přeskočit.

Enzym ptyalin (slinná alfa-amyláza) štěpí 75 % všech škrobů. Je přítomný v ústní dutině a jeho obdobou je alfa-amyláza ve slinivce břišní. Ke své optimální funkci potřebuje pH cca 6,5.

Proto je velmi důležité pozdržet sousto v ústech po určitou dobu, kdy je důkladně žvýkáme, mísíme se slinami a pomáháme k tomu, aby již zde, v ústech, začal užitečný proces trávení. Velmi tím pomáháme našemu "středu"- tj. hlavně tenkému střevu a slinivce, protože šetříme jejich síly, a to tím spíše, pokud máme tyto orgány oslabené.

Dalším enzymem je tzv. jazyková lipáza, která štěpí tuky a v malém množství funguje již v ústech, takže i štěpení tuků může začínat v ústní dutině a zase zde platí předchozí výzva - žvýkejme dostatečně intenzivně a dlouho, abychom již v ústech vytěžili maximum.

Enzymy prosliněnou potravu hezky zředí a takzvaně odemknou její chuť. Díky těmto enzymům můžeme právě na jazyku pociťovat, jak které jídlo chutná. Chuť se skutečně může rozvinout do maxima až poté, co přijde na řadu řádné proslinění.

Další složky sliny jsou látky, které působí antibakteriálně. Jedná se o lysozym, laktoferin a imunoglobulin A, který je součástí sliznic a zajišťuje tzv. slizniční imunitu. Je velmi důležitý a jeho nízká hladina, pokud jej odebíráme v krvi, může signalizovat určitý problém s trávením i v oblasti tenkého střeva.

Velmi důležitým obyvatelem ústní dutiny je takzvaný mikrobiom a virom úst. Je to soubor bakterií a virů, které v ústní dutině žijí a již u novorozence jsou částečně přítomny. Máme jich pak v dospělosti v ústech kolem 600 druhů a vesměs, ve zdravé ústní dutině, jsou z 99 % užitečné. Spolupracují v ochraně chrupu a sliznic, pomáhají sliznici v její obnově a hojení a udržují zdravou rovnováhu v tom, že pokud se do ústní dutiny dostanou bakterie nežádoucí, dokážou jim zamezit v jejich množení.

Tato samostatná živá jednotka v naší ústní dutině je v současné době velmi intenzivně zkoumána, stejně tak jako na dalších sliznicích všude v těle a na povrchu našeho těla - tj. na kůži. O tom by se dala napsat samostatná kapitola, neboť již skoro jako základ lidské fyziologie se bere nedávno objevený fakt, že lidské buňky tvoří jen 10 % všech živých buněk lidského těla, 90 % tvoří bakterie osidlující naše sliznice trávicího traktu a kůži.

Ale pojďme zpět k našemu tématu. Proč všechna tato fakta píši?

Protože ve své praxi denně narážím na situaci, kdy přijde člověk, stěžující si na velmi špatné trávení, nadýmání, kručení a škroukání v břiše a další neduhy, související s trávením. Trávicí potíže jsou téměř denním chlebem praktických lékařů, internistů, gastroenterologů a stejně tak i výživových poradců a nutričních terapeutů.

Začneme vymýšlet speciální formule, byliny, léčiva, případně další sofistikovaná vyšetření, což není špatně... Ale vzpomeňte!! Trávení začíná v ústech!! A tak pojďme hezky postupně.

Tady je návod, jak na to:

Ráno začněte tím, že si vyčistíte jazyk kartáčkem, lžičkou či škrabkou a pak provedete pětiminutový tzv. oil-pulling, což je proplachování, převalování oleje v ústech. Použít můžete dle klasiky olej olivový, sezamový, mandlový, či kokosový.

Po 5 minutách olej vyplivnete a důkladně si teplou vodou a solí vypláchnete ústa. Pokud chcete být důkladní, zopakujete ještě 2x za sebou.

Olejový výplach slouží k očistě ústní dutiny od nežádoucích toxinů a bakterií, velmi dobře olej proniká i do zubních sulků, kde se drží patologické bakterie. Tento výplach velmi podporuje samoléčící schopnosti celého našeho těla. Ideálně jej provádíme ráno nalačno.

Pak si prosím dobře vyčistěte zuby, nejlépe trochou jedlé sody, nebo slanou zubní pastou. Doporučuji nepoužívat běžně dostupné komerční zubní pasty z drogerií.

Po takovém vyčištění ústní dutiny doporučuji pití převařené vody s citronem či jablečným octem, lze s troškou medu. Konkrétně je dobré po ránu vypít cca 1/2 litru vody se lžící citronové šťávy, event. se lžící jablečného octa (lze střídat např. obden, nebo ob týden).

Pak můžeme posnídat. A vzpomeneme si, že dobře rozkousané je již napůl strávené. Věnujeme jídlu a jeho přípravě dostatečnou pozornost, nečteme, jen vnímáme chuť naší snídaně a pocity, které máme v břiše. Je to důležité. Stáhneme své vědomí a pozornost k jídlu. Jsme v klidu. Převáží parasympatický nervový systém, který podpoří trávicí proces a dokonalé rozštěpení stravy. Pomalu jíme, prosliňujeme a žvýkáme. Nepočítáme minuty, vodítkem je dobře rozkousané jídlo na kaši či konzistenci hustší polévky. V klidu polykáme. Můžeme si dát trochu nápoje, ale opravdu jen trochu.

Uvědomujeme si, jak máme v ústní dutině.

Jedli jsme cukr? Hodně škrobu? Cítíme lepkavo a povlak?

Vyčistíme si zuby a mezizubní prostory a pokračujeme v denní činnosti.

Přichází oběd a algoritmus se opakuje. Klid, pozornost nasměrovaná na jídlo a chuťové pohárky a necháme mluvit břicho. Tvoříme si v ústech kaši.

A co pokud jíme polévku? Nebo smoothie? To je skvělé, to je přece už naporcované!! Omyl.

Je potřeba i toto jídlo poválet v ústech, "prokousat" a řádně proslinit. Jenom tak bude dobře stráveno. Mám mezi klienty mnoho uživatelů smoothie a různých superkoktejlů. Kopnou do sebe naráz poměrně velké kvantum tohoto zázraku a pak je tlačí v břiše. Mají průjem a pocit tíhy. Je velmi důležité užívat smoothie jako jídlo. Pak, řádně prosliněno, vám bude prospívat.

A repete k večeři.

Leonardo da Vinci radil, aby si člověk na pár minut před jídlem nejprve usadil a v duchu se zeptal svého těla, co potřebuje a to si pak objednal, nebo uvařil. Ovšem také, aby si představil, jak se po tomto jídle bude cítit.

Trávení začíná de facto v hlavě. Už při uvědomění si, že budeme jíst, a představě, co budeme jíst, se tvoří hormony důležité pro trávení.

A pak následuje ústní dutina. Přijde tam večeře, žvýkáme, prosliňujeme a informace do mozku jedou...a z mozku již opět do našich útrob, aby se tělo připravilo. Bude se trávit škrobové, bílkovinné či tučné jídlo? Čím více si v ústech dáme na čas, tím lépe se tělo může připravit.

Pokud máme problém v ústní dutině, nebo parodontózu, můžeme nalačno, ještě před večeří, zopakovat pětimiutovku s olejem.

A pak už vědomě hezky v pohodě zase jíme.

Milí přátelé a kolegové. Pokud klient toto zvládne, má 2/3 trávicích problémů pryč! Na to dávám ruku. Vypadá to, jako že jste nevymysleli nic odborného. Chcete po něm běžné věci, které už četl. Ale trvejte na svém. Počátek trávení je naprosto zásadní a tělo je takto uzpůsobené a s přípravou v ústech prostě počítá! Než budete měnit složení jídelníčku, začněte tím, jak jíst. Mnoho mých klientů blahořečí mé tvrdohlavosti, neboť získali do života velmi užitečný návyk.

A když budete chtít tělu ještě ulehčit, požvýkejte si hodinu po jídle hřebíček (to koření), nebo propláchněte ústa hřebíčkovou či skořicovou tinkturou, nebo vypláchněte nálevem z heřmánku či šalvěje. Velmi tím ozdravíte ústní dutinu.

Tělo je geniální. Seznamte se s ním, ať pochopíte, co po vás chce. A jděte mu naproti.