Martin Kostlán

Do akademie mě přivedla náhoda-nenáhoda. Jednoho odpoledne jsem si prohlížel nějaké internetové stránky (myslím Vitalvibe) a tam jsem uviděl odkaz na akademii. Po prozkoumání stránek jsem ihned věděl, že chci být její součástí.

Takže primárně mě do Akademie přivedla zvědavost - zvědavost poznávat nové informace, nové lidi a životní příběhy. A musím říct, že jsem od ní dostal mnohem více než "očekával". Z informací čerpám každý den, potkat tolik skvělých lidí na jednom místě se stejným smýšlením je úžasné a poslouchat jejich životní příběhy, je velmi inspirující.

Má očekávání byla "přeplněna". Jsem každý víkend nadšený a konečně poprvé v životě se "do školy" opravdu těším. Na začátku byla spousta informací, podotýkám velmi zajímavých informací, takže jsem jimi chtěl hned své okolí informovat, což ne vždycky vede k pozitivní odezvě. Osobně jsem konečně poznal, že každý stravovací směr je velmi zajímavý, pokud jej nebereme jako dogma. V průběhu druháku si vše postupně sedalo, bylo super zažít vaření s prváky, kde člověk zjistil, jak vlastně už je daleko aniž by o tom věděl (výborná zkušenost). Můžu říct, že vše do sebe krásně zapadá a já jsem si konečně uvědomil a naučil se, jak efektivně používat své tělo, aby fungovalo a přestalo vysílat nežádoucí signály. :-)

Poznal jsem zde tolik úžasných lektorů, že vybrat jednoho, který se mi líbil nejvíce, by bylo vůči těm ostatním nefér. Všichni, kteří nám předávali informace, jsou jak osobnosti, tak i úžasné autority. Ale pokud bych měl někoho vyjmenovat, tak bych zmínil Lenku Papadakisovou. S ní byl den tak emotivní a inspirující, že mi chvíli trvalo, abych se opět uzemnil. :-) Ale určitě i Roger Green - to byla první přednáška, takže ten mi v paměti určitě zůstane také. Určitě holky z vaření, Monika Divišová a samozřejmě Kalman!

Akademie mi zcela nečekaně dala svobodu. Často jsem stále tápal, co je dobré pro mě a pro mé nejbližší (co se týká stravy).  A akademie mi konečně dala informace proto, abych se mohl svobodně rozhodnout, co budu v tu danou chvíli konzumovat a co je pro mé tělo to nejlepší! Nebýt upjatý v jednom směru, ale ze všech směrů si vzít to nejlepší.

A samozřejmě mi dala spoustu přátel. Co může být lepšího než být ve třídě samých žen. :-)

A v tuto chvíli tak nějak hledám cestu, kam dál, neboli jak ty informace uchopit a použít je v dalším životě. Zatím ještě nevím přesně, co bych chtěl dále dělat, ale ať už to bude pomocí akademie nebo pomocí mého zaměstnání, tak vím, že to bude jednou velký projekt, který bude mít velkou přidanou hodnotu.

Akademii bych určitě doporučil těm, kteří stále hledají, která strava by pro ně mohla být nejlepší. Určitě bych jí také doporučil ženám "dietářkám", aby se konečně na všemožné diety vykašlaly. Dále lidem, kteří se chtějí učit nové věci, poznávat skvělé lidi a odreagovat se z každodenního stresu. Protože jestli bych měl něco u akademie vypíchnout jednou větou. "Akademie člověka oprostí od každodenních rituálů a pomůže mu vypnout a načerpat nové palivo".