Olga Filipová

První setkání s akademií bylo v době, kdy akademie vznikala a rozjížděly se semináře a přednášky. Kamarádka měla zaplacenou přednášku Ingy Bylinkiny, nemohla se jí zúčastnit, tak jsem šla místo ní. Vůbec jsem netušila, co mě čeká. Přestože jsem se o zdravé jídlo, bylinky i zdraví hodně zajímala, neustále něco studovala a četla, tak to byl pro mě nepopsatelný zážitek.

Přednáška, Inga i my, co jsme se ten víkend sešli, se do mne hluboce vrylo a vlastně mi to změnilo můj dosavadní pohled na zdraví, a na to, jak nás jídlo ovlivňuje. Otevřel se první ročník ALV a já fascinovaně chodila na jednotlivé volně přístupné přednášky. Hrozně mě mrzelo, když jsem se jako "nestudent" nějaké nemohla zúčastnit, a také mě lákalo praktické vaření. Další rok bylo jasné, že chci být součástí akademie. :-)

ALV má úplně jiný způsob vzdělávání, než na jaký jsem byla dosud zvyklá. S láskou předává a propojuje informace z různých výživových směrů. Netrvá na jejich dogmatickém dodržování, ale vede nás k tomu, abychom si každý našel svoji cestu. Všechno, co se dozvíme je jen na nás, jak nakonec do svého života zařadíme. Když mi po několika přednáškách docvakly souvislosti, co se v mém těle děje, proč to tak je a ještě navíc jsem věděla, jak si pomoci, byla veškerá mé očekávání mnohonásobně překročena.


Oslovili mě všichni lektoři. Jak už jsem psala, tak Inga byla první setkání s celou akademií a zanechala ve mě hluboké pocity, ale to samé pak i ostatní lektoři. Zahraniční lektoři jsou úžasní v tom, že díky nim můžu nahlídnout na svět mimo ČR a dostávám informace, které by pro mě byly jinak obtížně dostupné. Čeští lektoři jsou krásnou ukázkou toho, že i u nás to může být jinak a jde to.

Jsem naprosto nadšená z mých spolužáků. Jsme skvělá parta, rádi spolu trávíme společný čas, který mě vždy obohatí. Nebojíme se sdílet naše zkušenosti o tom, jak se nám daří zavádět do běžného života rady, které si z akademie odnášíme. Podporujeme se navzájem, když se věci daří, a naopak s úsměvem se podělíme i o pokusy, které se tolik nepovedly.

Nečekala jsem, že v tak velké skupině různých lidí najdu velkou podporu a porozumění. Za to jsem opravdu vděčná.

Studium akademie bych doporučila minimálně všem ženám. Díky nám se informace můžou šířit dál do světa a když je s láskou přineseme do své rodiny, tak i našim mužům a dětem to udělá dobře. Je krásné vidět, jak muži dokážou podporovat své ženy. A díky dobrému jídlu je to celé snazší. Za mě jednička s hvězdičkou.