Pavla Štikarová

Vždycky jsem měla ráda jídlo a už několik let řeším, co je a co není zdravé. Ale nikdy jsem na sebe nebyla dost důsledná. Kdo se v tom má taky vyznat, když existuje tolik směrů a mnohdy protichůdných doporučení.

Vždycky jsem mohla sníst cokoli, protože jsem hubená, ale časem přišly obtíže. Vážně jsem o vlivu jídla na naše zdraví začala přemýšlet až v červnu 2016, kdy jsem šla na celkem běžnou operaci tlustého střeva. Měla jsem být brzo zdravá jako rybička, ale nakonec šlo o něco mnohem vážnějšího. Musela jsem vydržet pár měsíců s bílým pečivem, mléčnými výrobky a téměř bez ovoce a zeleniny. Tomu se říká bezzbytková strava. To mi vůbec neudělalo dobře. A když jsem na problémy se stravou upozorňovala a nikdo neposlouchal, rozhodla jsem se o své zdraví a stravu zajímat sama.

Video o Akademii, které se mi dostalo "před oči", opět probudilo mojí vášeň k jídlu (táta byl šéfkuchař a s babičkou jsem moc ráda trávila čas v kuchyni). Spojení s Tomášem Hajzlerem, který je mi inspirací, dalo tušit, že akademie je Slušná firma a taky společnost podobně laděných studentů jsem si nechtěla nechat ujít. Největší váhu měla vnitřní intuice, kterou jsem dlouho neposlouchala, až se to projevilo na zdraví, a tak šlo všechno stranou. Měla jsem jasno. Jedinou překážkou byly finance. Protože jsem měla stranou peníze na stomatologický zákrok, rozhodla jsem se je investovat jinak. Došlo mi, že pokud nebudu jíst zdravě, zubař se udře a já stejně nebudu fit.

Moje očekávání byla veliká. Nejen vůči akademii, ale i vůči sobě. Díky skvělým lektorům jsem očekávala hodně zajímavý a inspirativní rok. Nikdo mě ale nevaroval, že budu mít po každém návratu ze školy oči navrch hlavy a nezavřu pusu dokud nepadnu únavou do postele. Nemůžu si přeci nechat všechny ty informace, co zapadají jako puzzle, jen pro sebe. Tušila jsem, že ze všech různorodých výživových směrů, lektorů a informací o našem těle, se mi zamotá hlava a nebudu vědět, čí jsem. Po každém víkendu jsem našla něco, co bylo zdraví závadné. Jedy a chemii už doma nechci. A tak se na popelnicích v okolí začaly objevovat balíčky s jídlem, nádobím nebo drogerií pro kolemjdoucí.

Doufala jsem, že se naučím vařit zdravé a poctivé jídlo chutně a očekávání byla překonána. Díky víkendům s vařečkou v ruce, jsem s jídlem začala více experimentovat. Mám radost, že návštěvám chutná, nebo když si partner pyšně nese do práce pro kolegy kosmicky vypadající jídlo. Přišel na to, že je mu po něm mnohem lépe než z obědů, které jedl dříve.

Akademie mi vrátila naději na lepší svět. Poznala jsem hodně lidí, kteří se stravou, zdravím a životem samotným zabývají. Je fajn se setkávat a společně se inspirovat a podporovat na cestě. Často se mi v neděli nechce zpět do "normálního" světa konzumu, systému a průmyslového jídla.

V mém životě se během studia událo mnoho změn. A to nejen v souvislosti s jídlem. Nikdy bych nevěřila, že se budu starat o kombuchu nebo kvásek, že partner začne nadšeně klíčit mungo. Oba cítíme, jak nám to prospívá. Akademie má vliv nejen na to, jak se teď doma stravujeme, ale i na náš osobní rozvoj, péči o sebe sama a svět kolem. Začala jsem si všímat, jak moc produkujeme odpadu a tak nejen, že třídíme a minimalizujeme odpad, dokonce nám kamarádka doporučila žížaly. Nebudeme prý muset vyhazovat odpad ze zeleniny, ale žížaly z něj udělají hnojivo a hlínu. A to zní skvěle. Určitě to zkusíme!

Díky Akademii jsem poprvé ve svém životě byla ráda ve škole. Jako malá bych si přála chodit do podobné školy. Ušetřila bych si spoustu starostí a zdravotních problémů. Nikdy mi například povídání o trávení nepřišlo tak zajímavé a naše tělo tak dokonalé jako na Akademii. Jsem moc ráda, že jsem součástí něčeho, co je pro mě osobně velmi smysluplné a hodnotné a nejde to ani vyjádřit slovy. O jídlo a zdraví je potřeba v dnešní době pečovat čím dál víc. Naučila jsem se pro svůj život hodně a každý den, krok po kroku, se snažím nabyté poznatky zužitkovat ve svém každodenním životě. A funguje to! Cítím se mnohem lépe a dělám čím dál víc to, co má smysl.